Sametová revoluce v naší škole

Xenie Valušáková | 17. 11. 2019

Celá republika si v těchto dnech připomíná 30let od sametové revoluce 17.listopadu 1989. Také žáci a učitelé naší školy se tomuto aktuálnímu tématu věnovali. Zejména na druhém stupni bylo toto téma náplní hodin českého jazyka a dějepisu. Pedagogové si připravili přednášku a dokument s autentickými záběry z listopadu 1989- Žáci se pak ptali rodinných příslušníků na dané události, zjištěné informace pak přednesli svým spolužákům. V rámci projektů ve skupinách vyhledávali a zpracovávali informace. Došlo také k diskuzi a hodnocení přednesených prací. Všechny projekty pak vystavili v prostorách školy. Vrcholem pak byla rozhlasová relace pro všechny žáky školy, kterou si na toto téma připravil Michal Masopust žák 8.B společně s paní učitelkou Šeděnkovou Sandrou.